Matěj Janský
Designer a architekt specializující se na dusanou hlínu. Matěj Janský působí na pomezí architektury a designu, je spoluzakladatel studia janskydundera a dusané hlíně se věnuje od roku 2015 - nejprve ze zvědavosti jako student FA ČVUT, později profesionálně během práce u EARTHMAN.at a Lehm Ton Erde.
S hlínou pracuje v podobě dusaných stěn, podlah i nábytku v Čechách a zahraničí od Českých Budějovic, přes Vorarlberg až po saúdskoarabský Rijád nebo portugalské pobřeží. Matěj se zajímá o různá měřítka uplatnění a experimentování s archetypálním materiálem - hlínou.
Svetlana Devyatkina
Architektka a výzkumnice zaměřující se na odpadní zeminy a techniky jejich zpracování pro následné využití v architektuře. Ve své doktorské práci, kterou zpracovává na pražské UMPRUM, zkoumá horninu z probíhající stavby nové linky pražského metra D a hledá možnosti jejího uplatnění v podobě stavebního materiálu.
V diplomové práci Wasted Earth vytvořila koncepci městského systému nakládání s výkopovým materiálem pocházejícím z velkých infrastrukturních staveb. Zkušeností s hlínou sbírala mimo jiné během výzkumných výjezdů, workshopů a konferencí v ČR, Rakousku, Portugalsku, Belgii a Německu.
Lukáš Bejček
Inženýr, konzultant, výzkumný pracovník se zaměřením na udržitelnost budov a spoluzakladatel kolemhlíny. Své zkušenosti z experimentálních zkoušek hliněných materiálů prováděných na ČVUT se zaměřením na technologii nepálených hliněných cihel aplikoval in situ během realizace budovy střední školy v Zambii. V rámci svého doktorského studia se věnuje sociálním aspektům udržitelné výstavby a své technologické zkušenosti s hliněnými materiály zasazuje do širšího kontextu.
Hliněným materiálům se aktivně věnuje od svého magisterského studia, absolvoval několik českých a zahraničních workshopů a byl školitelem v Zambii, kde organizoval workshopy pro místní komunitu se zaměřením na polní zkoušky a optimalizaci hliněných směsí.